LIPOLIZA INIEKCYJNA


Lipoliza iniekcyjna to bezinwazyjna, bo nieoperacyjna, metoda usuwania tłuszczu z określonych partii ciała. W pierwotnym założeniu lipoliza iniekcyjna miała być alternatywą dla liposukcji i być stosowana w celu modelowania sylwetki. Jednak szybko okazało się, że roztwór fosfatydylocholiny, wstrzykiwany podczas zabiegu, pozwala pozbyć się nie tylko tzw. boczków i innych fałdek odpornych na diety i ćwiczenia, lecz także tłuszczu z podwójnego podbródka i z worków pod oczami. Sprawdź, jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej, jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.

Lipoliza iniekcyjna to bezoperacyjny zabieg polegający na trwałym usuwaniu tkanki tłuszczowej, której nie można zredukować za pomocą diety i ćwiczeń. W zawiązku z tym lipoliza iniekcyjna służy do redukcji tylko miejscowo nagromadzonego tłuszczu i modelowania sylwetki. To także doskonałe uzupełnienie zabiegu liposukcji i abdominoplastyki.

Lipoliza iniekcyjna nie powoduje tzw. efektu jo-jo. Tłuszcz raz usunięty z konkretnego miejsca, nigdy już nie powraca.

Lipoliza iniekcyjna: jak przebiega zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej, który trwa od 30 do 50 minut, polega na wstrzyknięciu cienką igłą w otłuszczone miejsca mieszaniny dwóch substancji:

- wyciągu z soi: fosfatydylocholiny,
- soli żółciowej: deoksycholatu.

Dochodzi wtedy do lipodestrukcji: preparat rozpuszcza komórki tłuszczowe, które są zastępowane tkanką włóknistą, co powoduje obkurczenie się skóry w obrębie ostrzykniętego obszaru. Następnie zbędny tłuszcz jest transportowany do wątroby i usuwany w procesach metabolicznych. Po zabiegu miejsce ukłucia są zaczerwienione i opuchnięte. Mogą także pojawić się siniaki, które znikają po ok. 2 tygodniach.


Lipoliza iniekcyjna: jakie daje efekty?

Dzięki lipolizie iniekcyjnej pozbędziemy się:

- fałdek pod pośladkami,
- tłuszczu występującego po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud,
- lekko zaokrąglonego brzuszka,
- wałeczków na plecach i w okolicach pach,
- grubego, otłuszczonego "byczego" karku,
- tłuszczu na ramionach i kolanach.

Lipolizę iniekcyjną wykonuje się także w celu redukcji:

- podwójnego podbródka,
- tzw. chomików (nadmiaru tłuszczu na policzkach).


Lipoliza iniekcyjna: wskazania

Najlepszymi kandydatami do zabiegu są osoby szczupłe lub z niewielkim lokalnym nadmiarem tkanki tłuszczowej, której nie można się pozbyć przy pomocy intensywnych ćwiczeń czy diety. Po wykonanym zabiegu lipolizy, zaleca się stosowanie masażu limfatycznego, w celu ułatwienia transportu tłuszczu do wątroby i jego usunięcia z organizmu.

Lipoliza iniekcyjna: przeciwwskazania

- otyłość,
- ciąża,
- okres karmienia piersią,
- cukrzyca,
- padaczka,
- zaburzenia immunologiczne,
- niewydolność wątroby i nerek,
- ostre stany zapalne,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- alergia na jaja i na soję lub inne składniki preparatu.

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, tylko modelowania sylwetki

Lipoliza iniekcyjna nie jest metodą odchudzania, lecz jednym z elementów modelowania sylwetki u osób szczupłych. Lipolizę stosuje się w celu redukcji tłuszczu występującego na mniejszych obszarach ciała, którego nie da się usunąć za pomocą diety i ćwiczeń. W związku z tym osoby otyłe, z dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej, nie są dobrymi kandydatami do zabiegu.

lipoliza iniekcyjna efekty
lipoliza iniekcyjna efektyy