LASEROWA TERAPIA TRĄDZIKU / RUMIENIA / FOTOODMŁADZANIE / TERMOLIFTING

Laserowa terapia trądziku:

Podczas zabiegów na trądzik wykorzystuje się różne mechanizmy skórne. krótkie długości fal są pochłaniane przez porfirynę i wywołują zniszczenie bakterii. Fale o większej długości rozgrzewają wodę w skórze właściwej i powodują redukcję rozmiarów gruczołów łojowych, a w konsekwencji zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Jednocześnie aktywacja fibroblastów pobudza syntezę kolagenu i innych biomolekuł, co skutkuje poprawą jędrności i gęstości skóry i zapobiega ewentualnemu powstawaniu blizn potrądzikowych. Dla najlepszych efektów zalecamy serię 6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie.

nieablacyjny resurfacing

Laserowa terapia rumienia:

Zabieg usuwania rumienia przy użyciu lasera jest szybki oraz bezbolesny. Podczas zabiegu dochodzi do reakcji fototermolizy, fale emitowane przez laser są absorbowane przez barwnik krwihemoglobinę.
Promienie lasera docierają w głąb naczyń, gdzie są absorbowane przez barwnik zawarty w czerwonych krwinkach, gdzie dochodzi do gwałtownego podgrzania naczynka, które zostaje zamienione na energię cieplną oraz nieodwracalnie zniszczone i wchłonięte.