KARBOKSYTERAPIA


Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu przy użyciu niewielkiej igły, kontrolowanych dawek medycznego CO2, który przenikają do okolicznych tkanek.

Efektem jest rozszerzenie naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesu tworzenia sieci nowych naczyń krwionośnych.

Podczas wstrzykiwania klient odczuwa to, co przy każdym zastrzyku - ukłucie i uczucie rozpychania.


Regeneracja skóry / Usuwanie cieni pod oczami

Polega na wprowadzeniu śródskórnie dwutlenku węgla, po czym automatycznie dochodzi do natychmiastowej aktywacji czynników wzrostów. W wyniku aktywacji czynnika wzrostu naczyń, dochodzi do wytworzenia sieci nowych, dzięki czemu mikrokrążenie zostaje przywrócone. Zostaje zwiększony przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu, co wpływa na odnowę komórkową i redukcję cieni pod oczami.

Ponadto podanie dwutlenku węgla wpłynie znacząco również na redukcję ?kurzych łapek?, poprzez rozerwanie połączeń między poziomymi warstwami skóry i wywołaniem kontrolowanego stanu zapalnego, dojdzie do stymulacji produkcji kolagenu i elastyny.

Kolejnym atutem przemawiającym za skorzystaniem z tej metody rewitalizacji skóry twarzy i okolic oka jest fakt, iż zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji, jest praktycznie bezbolesny.


Redukcja cellulitu / Tkanki tłuszczowejZadaniem dwutlenku węgla, który występuje w naszym organizmie jest regulowanie przepływu krwi. Kiedy jest podawany pod skórę przyspiesza jej przepływ, a tym samym pobudza skórę do produkcji kolagenu, a do tego rozbija nadmiar tkanki tłuszczowej.

Dzięki iniekcji CO2 powstaje reakcja zapalna, umożliwiająca modelowanie ciała poprzez kurczenie się włókien kolagenowych. To sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i sprężysta.

Działanie dwutlenku węgla nie pozostaje obojętne dla komórek tłuszczowych, co skutkuje poprawą metabolizmu i usprawnieniem wydalania uwolnionego tłuszczu.

Zabieg powoduje, że zmniejsza się ilość komórek tłuszczowych, przez co modelowana jest sylwetka, a skóra


Karboksyterapia na skórę głowyKarboksyterapia na włosy to nowoczesna metoda leczenia nadmiernego wypadania włosów.

Zabieg ten nie należy do bolesnych ale jeżeli Klient jest wrażliwy stosujemy maść znieczulającą. Następnie za pomocą urządzenia do karboksyterapii, poprzez nakłucia podskórnie lub śródskórnie podaje się dwutlenek węgla. Pojawiają się nowe naczyńka, pobudza się produkcję kolagenu, włosy przestają wypadać, pojawiają się nowe, gęstsze i zdecydowanie mocniejsze.

karboksyterapiaefekty