EKSFOLIACJA KWASAMI

Eksfoliacja kwasami jest idealnym zabiegiem dla skóry problematycznej, który ją odświeży i wygładzi, poprawiając jej koloryt oraz usuwając przebarwienia i zmiany trądzikowe. Eksfoliacja kwasami dogłębnie usuwa martwy naskórek, dzięki czemu stymulowane są głębsze warstwy skóry, co wspomaga nie tylko odnowę, ale również korzystnie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny.

Zabieg eksfoliacji kwasami polecany jest wszystkim tym, którzy chcą odświeżyć swoją skórę, a także przeciwdziałać tworzeniu się zmarszczek i opóźnić procesy starzenia się. Eksfoliacja kwasami to zabiegiem, którego działanie dopasowuje się do potrzeb skóry – może działać płycej i głębiej. Zależnie od stanu cery, oczekiwań i problemów skóry dobierana jest intensywność i głębokość złuszczania naskórka.

Do zabiegów wykorzystywane są różne kwasy – najczęściej: AHA (alfahydroksykwasy, np. kwas glikolowy, jabłkowy, mlekowy), BHA (betahydroksykwasy, np. kwas salicylowy) i PHA (polihydroksykwasy).

Zabiegi kwasami AHA polecane są głównie dla osób ze skórą dojrzałą lub trądzikową. Nawilżają, poprawiają elastyczność skóry, rozjaśniają przebarwienia, a także niwelują zmarszczki i inne oznaki fotostarzenia skóry. Wyższe stężenia tych kwasów pomagają w walce z uciążliwym trądzikiem.